SHAREWEEK 2018 – 3 OSOBY, KTÓRE ZMIENIŁY MOJE ŻYCIE

Ideę ShareWeek 2018 zna już zapewne każdy bloger. Dzisiaj i ja postanowiłam podzielić się blogami, które zainspirowały mnie do pewnych zmian w moich życiu, pomogły odkryć i zrozumieć siebie. Poniżej więc kilka słów o autorach i blogach, które się do tego przyczyniły.

SHAREWEEK2018 – BLOGI, KTÓRE POLECAM

ANIA KĘSKA – ANIAMALUJE

aniamaluje

Od Ani wszystko się zaczęło. Całe negowanie wszystkich błędnych nawyków myślowych, które mi nie służyły i przez które czułam się nieszczęśliwa. Już nie pamiętam w jaki sposób trafiłam na jej bloga, ani kiedy dokładnie zaczęłam go czytać. Fakt jest taki, że Ania otworzyła mi oczy, za co jestem jej bardzo wdzięczna 🙂

Oprócz wielu pożytecznych wskazówek, które wielokrotnie ułatwiały mi życie (maść ichtiolowa, olejek z drzewa herbacianego), Ania sprawiła, że zaczęłam zastanawiać się nad wieloma dziedzinami mojego życia. Dzięki niej lepiej poznałam siebie, dzięki niej przestałam mieć wyrzuty sumienia w kilku sprawach. Jest też wiele innych „dzięki niej”, których nie jestem w stanie obecnie wymienić, bo bardzo dużo tego. Prawdopodobnie jestem jedną z osób, które czytają każdy jej wpis na blogu i prawdopodobnie zabrzmi to jakbym była szurniętą psychofanką 😀 Spokojnie, NIE jestem. Po prostu bardzo podoba mi się Ani sposób myślenia, pisania, wyrażania siebie i żałuję, że takich osób jak ona nie ma więcej.

 

DOMINIK JUSZCZYK – NEARPERFECTPERORMANCE

nearperfectperformance

Naczytałam się w życiu wielu artykułów na temat zarządzania czasem i podnoszenia produktywności. Jest to na tyle modny ostatnio temat, że na wielu stronach można spotkać co najmniej jeden wpis mówiący o jakiś ogólnych zasadach zarządzania czasem i o produktywności. Problem jest taki, że jeżeli coś jest dla wszystkich, to tak naprawdę jest dla nikogo albo małej garstki osób. W pewnym momencie miałam taki przesyt informacji na ten temat, że przestałam zaglądać do takich wpisów.  Było tak do momentu, gdy natrafiłam na stronę NEARPERFECTPERFORMANCE. 

Dominik Juszczyk podchodzi do tematu produktywności zupełnie inaczej niż inni. Po pierwsze ma on świadomość, że ludzie posiadają różne talenty, mocne strony i każdego motywować będzie zupełnie inne podejście do tematu. Na swoim blogu dzieli się on m.in: wiedzą o odkrywaniu swoich talentów i swojego własnego sposobu na bycie produktywnym i efektywnym. Dzięki niemu sama zrobiłam test Gallupa i dowiedziałam się skąd wzięły się u mnie niektóre zachowania i pragnienia, których wcześniej nie rozumiałam, karciłam się za nie i pozwalałam innym wpędzać się przez nie w kompleksy.

Pierwszy artykuł jaki przeczytałam na jego stronie mówił o wybieraniu ścieżki kariery biorąc przykład z 5 osób, które w jakiś sposób nas inspirują. Chociaż nie wszystkie wymienione przez niego sposoby dotyczą moich talentów, to odkrywanie w jaki sposób robią to inni jest dla mnie inspiracją i pozwala na lepsze zrozumienie mechanizmów działania osób, z którymi na co dzień dzielę życie. Szczerze polecam śledzenie bloga Dominika Juszczyk.

 

ALINA SZKLARSKA – DESIGNYOURLIFE

Alinę podglądam od samego początku istnienia jej bloga i dlatego nie mogło zabraknąć jej w moich shareweek’owych poleceniach. Dzięki niej zrozumiałam, że moją pasję, jaką jest architektura wnętrz niekoniecznie muszę realizować pracując jako architekt. Ta wiedza, była dla mnie jak zdjęcie kamienia z serca, gdyż wcześniej miałam wyrzuty sumienia, że tak szybko zrezygnowałam z prób dostania się na studia. Chociaż planery miesięczne publikuje już całkiem spora liczba blogerów, to ten zrobiony właśnie przez Alinę odpowiada mi estetycznie najbardziej, dlatego co miesiąc korzystam z jej dobroci i podkradam go z jej bloga 🙂 Poza tym, a może i przede wszystkim, podziwiam ją za sposób w jaki podchodzi do każdego projektu. Miesiąc z pomysłem, Projekt D.O.M, czyli domowa organizacja minimalistyczna, czy teraz grupa na facebooku… odnoszę wrażenie, że każdy jej projekt jest głęboko przemyślany, a Alina angażuje się we wszystko w 200 procentach. Jest jeszcze coś, za co jestem jej wdzięczna. Alina jest prawdziwa, nie dzieli się tylko suchymi radami o organizacji, ale podchodzi do tematu w bardzo ludzki sposób. Te tysiące sposobów organizacyjnych i motywacyjnych, które widuję na innych blogach sprawiło, że zniechęcałam się, gdy z jakiegoś powodu coś mi się nie udawało. Alina pokazuje, że też miewa spadki motywacji, czasem coś nie idzie zgodnie z jej planem i co najważniejsze, pokazuje też jak sama sobie z tym radzi. Niestety nie znam jej osobiście, ale czuję, że jest to osoba z dużą empatią i życzliwością. Cieszę się, że kiedyś zdecydowała się założyć bloga 🙂


 A Wy komu jesteście wdzięczni za ich działalność blogową ?