Moja wizja życia – potęga afirmacji

Z pojęciem afirmacji spotkał się już prawdopodobnie każdy z nas. Książki typu ” Potęga podświadomości” czy ” Sekret” stały się w ostatnich czasach niezwykle popularne. Pomimo tego mało osób stosuje tą technikę, a jest to coś czemu warto poświęcić chwilę. Przekonałam się o tym na własnej skórze, przekonali się też o tym i potwierdzają moi najbliżsi.  Afirmacja to inaczej planowe tworzenie pomyślnych zdarzeń za pomocą słowa i jakby się tak bliżej zastanowić to robi to każdy z nas na początku roku i nie tylko, określając swoje cele na najbliższy czas. Do napisania mojej własnej afirmacji od nowa natchnęła mnie Agata Komorowska, która zrobiła to w przepiękny sposób. I chociaż znałam już ten sposób i prowadzę Zeszyt Inspiracji, o którym pisałam TU, to postanowiłam zrobić jeszcze raz. Zachęcam więc do przeczytania jej przemyśleń, jak i moich.

JA

Jestem spokojna, zrelaksowana, zadowolona z siebie i uśmiechnięta. Uśmiecham się do każdej napotkanej osoby, gdyż wiem, ze w ten sposób i mój i jej dzień będzie jeszcze lepszy. Cieszę się z każdego nowego dnia i z każdej chwili. Każdy nowy dzień witam z dreszczykiem emocji, bo wiem że to co mnie dziś spotka będzie wyjątkowe i wzbogaci moje życie. Zawsze jestem całą sobą tu i teraz. Koncentruję się na tym co jest tu i teraz, bo wiem że ta chwila jest jedyna w swoim rodzaju. Zdaję sobie sprawę z ulotności każdej chwili, więc wykorzystuję dany mi czas najlepiej jak potrafię. Mam mnóstwo pozytywnej energii i zapału, którymi zarażam otaczające mnie osoby. Jednocześnie jestem cierpliwa, nawet gdy na efekty mojej pracy muszę trochę poczekać. Cieszę się ze wszystkiego co przynosi mi życie, bo dzięki temu zdobywam nowe doświadczenia.  We wszystkim co mnie spotyka widzę tylko pozytywne strony, które dają mi nowe możliwości. Konsekwentnie dążę do realizacji moich celów i marzeń. Każdy dzień kończę wiedząc, że wykonałam kolejny krok na drodze do spełnienia celu. Każdy krok do spełnienia celu sprawia mi radość i satysfakcję. Wszystko co sobie postanowię, doprowadzam do końca. Szybko podejmuję decyzje, a wszystkie problemy rozwiązuję od ręki. Zawsze wybieram rozwiązania zgodne z moimi zasadami. Żyję w harmonii ze sobą i z otaczającymi mnie ludźmi. Jestem wyrozumiała, pomocna, ale i asertywna. Otaczam się wartościowymi, ciepłymi osobami, które pozwalają mi się rozwijać, i które dzięki mnie również się rozwijają. Jednocześnie akceptuję siebie i innych bezwarunkowo. Jestem kochana i kocham, co daje mi i moim najbliższym wiele szczęścia i spełnienia. Jestem zdrowa. Moja tarczyca pracuje już prawidłowo, dzięki czemu wszystkie dolegliwości zniknęły. Akceptuję i kocham swoje ciało.  Wyrażam się z dużą lekkością. Z łatwością zamieniam swoje myśli w zdania. Mam doskonałą pamięć i koncentrację. Szybko się uczę, dzięki czemu z łatwością zdobywam nową wiedzę z interesującej mnie dziedziny.

ŻYCIE ZAWODOWE

Moja praca to moja pasja, dlatego przyjmuję tylko takie zlecenia, które sprawiają mi radość i które mnie rozwijają.  Doskonale znam język angielski i niemiecki, dzięki czemu mogę przyjmować także zlecenia z zagranicy. Codziennie spotykam wiele inspirujących, pozytywnych osób.  Dzięki mojej pracy mam wystarczająco dużo środków, aby wieść godne i spełnione życie.

RODZINA I PRZYJACIELE

Moje najbliższe otoczenie, to ludzie pozytywnie nastawieni do życia. Dużo czasu spędzamy razem. Często się razem śmiejemy. Każdy z nas jest inny, ale pomimo tego akceptujemy siebie w pełni. Pomagamy sobie, szanujemy się i uwielbiamy spędzać czas na wspólnych grach, posiłkach i w podróżach. Jesteśmy ze sobą blisko, ale szanujemy swoją indywidualność. Wspieramy się w chwilach słabości i zwątpienia. Czujemy się ze sobą swobodnie.  Z moją mamą i siostrą widzę się przynajmniej raz na tydzień. Oby dwie są szczęśliwe.  Mamy ze sobą dobry kontakt, dlatego często spotykamy się na wspólnym obiedzie lub na lampce wina.

PARTNER

Związek z moim partnerem opiera się na wzajemnym szacunku, akceptacji i miłości. Oby dwoje czujemy się ze sobą bezpiecznie i swobodnie.  Uwielbiamy razem śmiać się, dotykać i kochać.  Mamy sporo wspólnych zainteresowań i podobną wizję życia, ale dajemy sobie też przestrzeń na realizację tylko naszych ambicji. Szanujemy i akceptujemy swoją „inność”. Pomagamy sobie w trudnych momentach, ale też w rozwoju. Wspieramy się zarówno w mnie przyjemnych chwilach,  jak i cieszymy się razem z naszych mniejszych i większych sukcesów. Nasz związek składa się z małych, codziennych przyjemności, takich jak: wspólne śniadanie, kolacja, dobry film, czy lampka wina wieczorem, ale też pomagamy sobie w realizacji naszych pasji i mniejszych i większych ambicji.

STYL ŻYCIA

Żyję w stylu slow. Moja praca pozwala na godne, pełne jakości i spokojne życie. Mam wystarczająco dużo pieniędzy, aby żyć tak jak lubię, czyli spokojnie, ale z pomysłem. W moim życiu otaczam się pięknymi przedmiotami, wnętrzami z duszą, piękną muzyką, świeżymi kwiatami na stole, wartościowymi i pozytywnymi osobami i ciekawymi książkami.

Mam własny, mały domek urządzony według moich upodobań. Mój dom jest mały, ale jednocześnie czuć w nim przestrzeń. Wszędzie królują jasne kolory, ale pomimo tego jest bardzo przytulnie, ciepło i funkcjonalnie. Dużo przedmiotów znajdujących się w domu zrobiłam sama, wynajdując gdzieś stare, nikomu nie potrzebne rzeczy i przemieniając je w piękności z duszą. Przy suficie są białe, szerokie sztukaterie, a na dole białe, szerokie, listwy przypodłogowe. Ściany pomalowane są na biało, beżowo i szaro. Jedna ze ścian w salonie ozdobiona jest białą tapetą w ornamenty, ściana w przedpokoju ozdobiona jest cegłą. Kuchnia jest biało-beżowa, czyściutka, minimalistyczna i są w niej wszystkie rzeczy, które potrzebuję do moich eksperymentów kulinarnych. W kuchni znajduje się też duży stół z drewnianym blatem i białymi, stylizowanymi nogami, przy którym z apatytem i radością jadam z moim partnerem i czasem z przyjaciółmi.  Mam też  szarą, stylizowaną na starą lodówkę. W sypialni dominuje kolor biały, duże łóżko z piękną pościelą i zagłówkiem, białe, stylizowane meble, duże okna. Mam własne biuro, z dużym, białym biurkiem, a jedna ściana biura zajęta jest przez regały z książkami. W moim biurze doskonale mi się pracuje i jest to moje miejsce, w którym w ciszy zaspokajam moją introwertyczną część natury. Łazienka jest biało-czarna, ale łatwo utrzymuje się ją w czystości. Mam też dość duży taras, osłonięty od wiatru i wścibskich spojrzeń sąsiadów, na którym dość często siadam w wygodnym fotelu z kubkiem herbaty i czytam książki lub opalam się.

Styl mojego życia i moje finanse pozwalają mi na częste podróże do innych krajów. Często wyjeżdżam tylko z partnerem, ale też z  przyjaciółmi i z rodziną na wspólne wakacje. Podczas takich podróży jesteśmy zrelaksowani i cieszymy się swoją obecnością, poznajemy nowe kultury i inspirujemy się. Często wyjeżdżamy w podróż naszym niezawodnym i bezpiecznym samochodem. Mam też domek z działką nad morzem w Dębkach, gdzie często wyjeżdżamy na weekendy i cieszymy się urokiem i pięknem tego miejsca, grając w gry plażowe i spacerując po lesie i plaży.

Mam też czas na aktywność fizyczną. Często jeżdżę na rowerze, biegam z koleżanką lub partnerem, chodzę na pilates lub na siłownię. Poznaję i próbuję też innych form aktywności fizycznej, typu wspinaczka lub snowboard, narty i inne.

Mam wystarczająco dużo czasu i środków na gotowanie pysznych i zdrowych potraw dla siebie i dla mojej rodziny. W moim domu co niedzielę piekę pyszne, zdrowe ciasto dla całej rodziny. Codziennie jemy wspólne posiłki z moim partnerem, rozmawiając z przyjemnością o minionym dniu. W weekendy spotykamy się z rodziną na wspólnym obiedzie lub wychodzimy na miasto z przyjaciółmi i poznajemy nowe restauracje i smaki.

Mam dużo czasu i pieniędzy na czytanie książek, które kupuję namiętnie. Moja biblioteka i moja wiedza systematycznie rośnie, bo skupiam się na tym, aby każda przeczytana książka, czy artykuł był dla mnie natchnieniem. Otaczają mnie ludzie, z którymi mogę porozmawiać swobodnie na wszystkie tematy i które dostarczają mi motywacji do rozwoju.

Poniższe wytyczne pochodzą z bloga www.agatakomorowska.pl

Screenshot_6

 

zBLOGowani.pl
Follow