METAMORFOZA SALONU W DOMU – POMYSŁ NA SZYBKĄ I TANIĄ ZMIANĘ WYSTROJU WNĘTRZA

Czy można zupełnie odmienić wygląd salonu zaledwie kilkoma dodatkami nie wydając na to fortuny? Jeszcze całkiem niedawno prawdopodobnie odpowiedziałabym, że się nie da. Jednakże potrzeba stworzenia sobie domu, w którym chętnie spędzam czas okazała się silniejsza niż przekonanie „nie da się”. Nie jest to salon z moich marzeń, bo obecnie nie mogę wprowadzić takich zmian i takiego stylu jaki pragnęłabym widzieć w tym pomieszczeniu. Pomimo tego wydaje mi się, że całkiem zgrabnie wyszła mi ta metamorfoza salonu 🙂

SALON Z MOICH MARZEŃ

W moim wymarzonym salonie chciałabym mieć duży stół z krzesłami (najlepiej każde z innej „parafii” i inną historią), przy którym mogłabym przy dźwiękach kojącej muzyki jeść posiłki, a także gościć znajomych,  biblioteczkę z książkami na całą ścianę, fotel z mnóstwem kocy, w którym będę mogła schować się wieczorami z książką i dobrą herbatą, no i oczywiście dużą kanapę (zastanawiam się pomiędzy kanapą typu chesterfiled, a kanapą z kontrastowymi lamówkami).

Wymiana mebli, które zdobią salon nie wchodzi obecnie w grę, więc musiałam wymyślić coś, co nie tylko nie będzie kosztować mnie fortuny, ale także będzie pasować do stylu mebli, które obecnie znajdują się w salonie.

Pełna metamorfoza (unowocześnianie tego co już jest) tego pomieszczenia jeszcze przede mną, dlatego dziś pokażę tylko fragment salonu, który moim zdaniem wymagał największej zmiany. Nie uważam, że styl salonu jaki nadała mu moja mama był zły. Lubię styl klasyczny, pałam ogromną miłością do starych mebli, ale po 20 latach to pomieszczenie wymagało już powiewu świeżości, chociażby dlatego, że kanapa znacznie wypłowiała, a przez ostatnie remonty pomieszczenie to stało się składem przypadkowych przedmiotów, które pomimo że dobrej jakości i piękne, to budziły moją złość.

A poniżej kilka zdjęć, jak było i jak jest obecnie:

METAMORFOZA SALONU

metamorfoza salonu

BEFORE

wystrój salonu - stan przed metamorfozą

 

AFTER

wystrój salonu - stan po metamorfozie

metamorfoza salonu

  • Stolik – Biedronka (listopadowa oferta)
  • Pokrowiec na kanapę: prześcieradła 🙂
  • Poduszki: każda z innego sklepu 🙂
  • Czarne ramki na ścianie: Ikea
  • Plakaty: MyPinkPlum
  • Drewniane podstawki: wyrób własny (drewno do kominka pocięte na plastry)

Pozostałe wpisu z tego cyklu: