DLACZEGO WARTO PROWADZIĆ ALBUM ZE ZDJĘCIAMI ?

Do stworzenia albumu ze zdjęciami przymierzałam się już od dawna. W dużej mierze przyczyniła się do tego Alina prowadząca bloga Designyourlife oraz…. serial ” Rodzinka” z Małgorzatą Kożuchowską i Tomaszem Karolakiem. W serialu tym, na początku każdego odcinka rodzinka siedzi na kanapie i ogląda stare albumy ze zdjęciami. Mam nadzieję, że kiedyś też będę mogła zasiąść z rodziną w salonie i powspominać dawne, dobre czasy.

IMG_5281

Pamiętam, że kiedyś wywoływało się wszystkie zdjęcia z kliszy i choćby były nieudane, z obciętą połową twarzy i wołające ” wykadruj mnie” to i tak znajdowały miejsce w albumie rodzinnym. Obecnie mamy możliwość robienia tysięcy zdjęć z każdej pięknej, zabawnej, wzruszającej chwili z naszego życia, ale najczęściej  lądują one w folderze lub na jakieś pamięci przenośnej. Z powodu nowych technologii, które wkroczyły do naszego życia, ludzie coraz rzadziej drukują zdjęcia, bo:

  • zdjęcia zawsze możemy obejrzeć na ekranie komputera,
  • zdjęć robimy tyyyle, że nie wiadomo, które najlepiej wyjdą na papierze,
  • szkoda pieniędzy, bo wydruk jednak kosztuje w porównaniu do miejsca w laptopie.
  • drukowanie zdjęć i uzupełnianie albumów zajmuje trochę czasu (nie ukrywajmy).

Nie dziwię się takiemu podejściu do wywoływania zdjęć, bo do całkiem niedawna sama tak podchodziłam do sprawy. Wszystkie zdjęcia  przechowywałam w folderach w komputerze, a niektóre na płytach. Niestety parę razy zdarzyło mi się popsuć komputer, w związku z czym utraciłam część moich fotograficznych kolekcji. Płyt do tej pory znaleźć nie mogę 🙁

IMG_5288

Dopiero, gdy parę dni temu wywołałam moje zdjęcia z podróży do Rzymu, zrozumiałam swój błąd. Nie ma zupełnie porównania jeżeli chodzi o zdjęcia oglądane na laptopie i zdjęcia na papierze. To jest zupełnie inny rodzaj oglądania i wspominania. Gdy przekładałam moje wydrukowane zdjęcia z Rzymu w dłoniach, czułam się jakbym na nowo przeżywała tą podróż. Na moment wróciła ta ekscytacja, energia i mocne pragnienie, aby zobaczyć to wszystko jeszcze raz. Zdjęcia oglądane na ekranie komputera nie wywoływały u mnie takich odczuć.

IMG_5285

Ja na początek postanowiłam stworzyć album ze zdjęciami z podróży. Odwiedziłam już tyle wspaniałych miejsc, z którymi wiąże się tyle cudownych wspomnień. Najgorsze jest to, że pamięć ludzka jest ulotna i czasem dopiero obejrzenie starych zdjęć z tych podróży pozwala przypomnieć sobie, że dana miła sytuacja miała miejsce.

IMG_5273

Jednakże w sklepach najczęściej dostępne są takie kolorowe brzydale, do których wsuwa się zdjęcia w kieszonki. Absolutnie nie zadawala mnie takie rozwiązanie. Mój wybór padł na prosty album w formie książki, ze sztywną prostą oprawą, z dużą ilością sztywnych kartek w kolorze ecru, do którego zdjęcia się wkleja. Można także powklejać inne pamiątki z podróży, takie jak bilety wstępu, mapki i inne. Właśnie w ten sposób mam zamiar ozdobić mój album.

krakow3-665x443

Źródło: www.blog.pasart.pl

zBLOGowani.pl
Follow